در مراسم نصب پلاک ورزشی

مهندس مسعود شریعتی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان یزد:

ورزش موتور سواری و اتومبیلرانی یک ورزش خاص و ویژه است به این دلیل که نمیتوان ورزشی را مثال زد که در آن ورزش مجاز باشد ولی وسایل ورزشکار غیر مجاز و قاچاق باشد . این مشکل همواره از بدو تاسیس فدراسیون تا بحال سد بزرگی بر سر راه ورزشکاران این رشته پرتحرک است . این معظل گاهاً این ورزش را تا نابودی نشانه گرفته است . فراوان شاهد بودیم با توقیف موتورسیکلت یا خودرو یک ورزشکار بعضاً بدون دلیل محکمه پسند چه مشکلات عدیده ای برای یک ورزشکار پیش آمده است و باعث شده ورزشکار عطای این ورزش را به لقایش ببخشد .

فدراسیون به صورت مقطعی و برای یک مسابقه خاص با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور اقدام به اخذ برگ تردد مینماید که با پایان یافتن مسابقه مجوز نیز باطل میشود و از سوی دیگر فدراسیون برای حل این مشکل در استانها از هیئت های تابعه در سراسر کشور خواسته تا با تعامل با دستگاه های اجرائی این مسئله را حل کنند ولی با تغییر مدیرت در نهاد های مذکور این تعامل نیز از بین خواهد رفت .

هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان یزد در اقدامی قابل تقدیر و شایسته با هماهنگی با دستگاههای قضائی و انتظامی استان اقدام به صدور پلاک ورزشی جهت موتور سیکلت و خودروهای ورزشی نموده است . بدین صورت که مالکان موتورسیکلت و خودروهای ورزشی که پلاک دریافت نموده اند طبق شرایط و ضوابط خاصی که از طرف دستگاه های قضائی و انتظامی استان تعریف شده اقدام به تردد در سطح شهر در زمان و مکان های تعیین شدده بنمایند.

به همین منظور عصر روز سه شنبه 13 مرداد 1394 در مراسمی با حضور مقامات عالی رتبه ورزشی ، قضائی ، دولتی ، انتظامی و جمع کثیری از ورزشکاران و علاقندان ورزش موتور سواری و اتومبیلرانی به تعدادی از ورزشکاران نمونه استان که شرایط مورد نظر را داشتند پلاک ورزشی تحویل داده شد . 

لازم به ذکر است در این مراسم معاون سیاسی امنیتی استانداری ، دادستان استان ،مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد ، نماینده نیروی انتظامی ، نماینده راهنمایی رانندگی ، نماینده شهرداری و مقامات ورزشی و سیاسی حضور داشتند .

مراسم با کلامی از آیات نور و سرود جمهوری اسلامی  آغاز شد سپس رژه ورزشکاران از جلو جایگاه انجام شد . در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان چناب آقای مهندس شریعتی به ایراد سخن پرداختن ایشان تلاش هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان یزد علی الخصوص شخص مهندس شمس الدینی در جهت تعامل با دستگاه های ذیصلاح را قابل تقدیر خواندند و اضافه نمودند در حال حاضر در هفته پهلوانی به سر می بریم بنده از طرف ورزشکاران قول پهلوانی به دستگاه های قضائی و انتظامی میدهم که از این به بعد هیچ تخلفی از سوی ورزشکاران صورت نگیرد و ورزشکاران الگو جامعه شود . ایشان افزودند به حمد الله امکانات پیست هم به حد و اندازه ای است که پاسخگوی خیل علاقمندان استان باشد .

دادستان استان یزد جناب آقای قضاوتی دومین سخنران مراسم بودند ایشان ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق مهم استان یزد را الگو سایر استانها دانستند و اضافه نمودند امیدوارم ورزشکارن قدر این موقعیت که در آن هستند را بدانند و به بهترین شکل از آن استفاده نمایند . ایشان دستگاه های قضائی را حامی و پشتیبان مردم و ورزشکاران خواندند و اظهار امیدواری کردند من بعد ورزشکاران بدون استرس فقط به ورزش و تمرین بپردازند و شاهد درخشش ورزشکارن این رشته ورزشی در سطح کشور باشیم .

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد جناب آقای طالبی آخرین سخنران مراسم بودند . ایشان ضمن حمایت از این طرح ورزشکاران استان یزد را یکی از با اخلاق ترین ورزشکاران در کشور خواندند و افزودند استانداری و دستگاه های دولتی آمادگی همکاری با دستگاه ورزش استان می باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد نمود .

 

 

 

 

 


تماس با ما

تلفن: 37280984-035   تلفکس: 37280983-035

شماره اختصاصي روابط عمومي: 09138531094

درباره ما

رئیس هیات : مهندس سعید شمس الدینی 

نائب رئیس : جناب آقای قضاوتی

نائب رئیس بانوان :سرکار خانم فاطمه قدرت الهی

دبیر هیئت : آقای محمد رضا مدنی

روابط عمومی :آقای محسن کارگر

برنامه مسابقات آتی

قوانین و آئین نامه ها

شما می توانید برای دریافت فایل هریک از مستندات فهرست شده در جدول زیر روی کلمه "دانلود" در مقابل آن کلیک کنید.
* باتوجه به تغییرات درآیین نامه جهانی، فدراسیون این حق را برای خود محفوظ میدارد تا هرزمان به قوانیین ذیل تبصره و یا تغییر لحاظ نماید.

قوانین مسابقات قهرمانی کشور دودیفرانسیل ( سال 93 )

آیین نامه تکمیلی مسابقه سولو اسلالوم - 8 آذرماه 1392

قوانین سولو اسلالوم- 1392

قوانین سولو دریفت-1392

قوانین و مقررات مسابقـات رالی

جدول علائم و نشانه های رسمی اتومبیلرانی

قوانین و مقررات مسابقات سرعت ( سال 93 )[حجم 124کیلو بایت]
دانلود
قوانین و مقررات کارتینگ راک[حجم 356کیلو بایت]
دانلود
قوانین مسابقات قهرمانی کشور دودیفرانسیل ( سال 93 )[حجم 50کیلو بایت]
دانلود
آیین نامه مسابقات اسلالوم ( سال 93)[حجم 238کیلو بایت]
دانلود
قوانین سولو اسلالوم- 1392[حجم 493کیلو بایت]
دانلود
قوانین سولو دریفت-1392[حجم 414کیلو بایت]
دانلود
قوانین و مقررات مسابقـات رالی[حجم 2169کیلو بایت]
دانلود
شرح وظایف مسابقات RC[حجم 47کیلو بایت]
دانلود
قوانین شرکت در مسابقات RC[حجم 56کیلو بایت]
دانلود
قوانین کمیتـه RC[حجم 75کیلو بایت]
دانلود
اساسنامه فدراسیونهای ورزشی و هیاتها [حجم 152کیلو بایت]
دانلود
قوانین مسابقات قهرمانی سوپر کراس آسیا 2013[حجم 108کیلو بایت]
دانلود
اصول اولیه اتومبیلرانی[حجم 130کیلو بایت]
دانلود
قوانین داوری مسابقات[حجم 101کیلو بایت]
دانلود
جدول علائم و نشانه های رسمی اتومبیلرانی[حجم 250کیلو بایت]

دانلود