چهار چرخ

ATV چیست؟

ATV یا All-terrain vehicle یا وسیله نقلیه همه جارو که به اسم Quad Bike یا موتور چهارچرخ نیز شناخته می شود خودرویی است برای استفاده  Off-road که کاربردهای فراوانی نیز دارد.(البته در بعضی از کشورهای دنیا بعضی از مدلهای ATV اجازه استفاده از جاده های رسمی رو دارند که در ایران اینگونه نیست).

 

از نوع ورزشی این وسیله در مسابقات Off-Road در شرایط سخت، همینطور مسابقات نمایشی و پرش استفاده می شود اما نوع دیگری از ATV وجود دارد که جهت کارهایی همچون کشاورزی ، طبیعت گردی و شکار و ... از آنها استفاده می شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر ، به بررسی انواع ATV می پردازیم که در نهایت امید است که دوستان عزیز بتوانند با استفاده از این اطلاعات در انتخاب خود با چشمانی بازتر تصمیم گیری کنند.

در دنیا شرکتهای بزرگی سازنده ATV هستند که از مهمترین آنها می توان به شرکتهای زیر اشاره کرد:

YAMAHA-HONDA-KAWASAKI-ARCTIC CAT-BOMBRIDER(CAN-AM)- KTM-POLARIS-SUZUKI-KYMCO و ....

 

و اما برای خرید اصولی یک وسیله مانند ATV باید ابتدا ببینیم که چه چیزی مورد نیاز ماست. در ادامه به شرح گونه های مختلف ATV می پردازیم.

Youth Model:همانطور که از اسم این مدل مشخص است این نمونه ATV ها برای بچه ها و افراد کم سن مانند نوجوانان طراحی شده. این نمونه از ATV دارای وزن کم و قیمت پایین تری نسبت به مدلهای دیگر است. معمولا چند شرکت معدود از شرکتهای معتبر ، ATV هایی در این مدل تولید می کنند. از ویژگی های مهم این مدل حجم موتور آنهاست که از 50cc تا 125cc می باشد.

 

 

Utility Model: این نمونه از ATV برای کار در مزرعه ، سفر در طبیعت ، حمل وسایل کمپینگ و ... کاربرد دارند. Utility ATV ها معملا دارای سیستم تعلیق قوی تر، محفظه حمل بار ،کشنده و موتوهای چهار زمانه می باشند. بخاطر داشتن لاستیکهای بزرگ این نوع ATV دارای گل گیر و بدنه بزرگتری می باشد که همین امر باعث می شود که این مدل نسبت به مدلهای دیگر در برابر گل و لای ایمن تر باشد. در این مدل از ATV سیستم انتقال انرژی به چرخها از طریق شفت گردنده (گاردان) می باشد و از این جهت با سیستم زنجیری در ATV های اسپورت متفاوت است.موتوهای ATV با دنده دستی دنده یک بسیار قوی دارند که گشتاور بالایی رو برای حرکت در اختیار می گذاره. اما اغلب Utility ATV ها دارای کلاچ نیستند اما دنده سنگین برای ایجاد گشتاور بالا در آنها موجود است.

 

یکی از مهمترین ویژگیهای این نوع ATV محفظه های حمل بار میباشد که بسته به نوع ATV از 50 کیلو تا 150 کیلو است. این نوع از ATV برای کشیدن بار نیز کاربرد دارد که وینچ برروی آنها بطور دلخواه نسب می شود.

این نوع ATV از نظر کنترل در حرکت بسیار خوب می باشد و به راحتی می توان رانندگی با آن را آموخت.

نکته آخری آنکه این نمونه از ATV معمولا 4WD می باشد که البته می توان آنرا در حالت 2WD نیز قرار داد.

 

Sport Model: در آخر می رسیم به مدل ورزشی ATV . این موتورها بعلت کاربرد خاصشان بسیار نسبت به Utility Atv سبکتر و سریعتر(پر شتاب تر) هستند. موتورهای 2 زمانه و 4 زمانه دارند اما برای ایجاد شتاب زیاد طراحی شدند. این نوع ATV ها معملا 5 یا 6 دنده هستند و ماننده Utility ها دنده عقب نیز دارند. البته در نمونه های 250cc  دنده ها معمولا اتوماتیک هستند. سیستم تعلیق این نوع ATV ها بلند می باشد تا بتواند ضربه ناشی از فرود پس از پرش را دفع کند. در این مدل بعلت کوچکتر بودن بدنه به ناچار در روزهای بارانی حسابی گلی خواهید شد.

کنترل این نوع از ATV مقداری مشکل تر از مدلهای قبلی است و برای همین نیاز به تمرین بیشتری برای یادگیری دارند. تمامی ATV های اسپرت از سیستم انتقال نیرو زنجیری استفاده می کنند و همه  2WD هستند. اینجاست که شما باید بسته به نیازتون بین این چند مدل انتخابتان را انجام دهید.

 

بعد از این مرحله به بررسی تفاوتهای فنی در مدلهای مختلف ATV از کمپانی های مشهور می پردازیم(مانند سیستم تعلیق، ترمزها، انتقال نیرو و...)

در ادامه بعد از انتخاب نوع ATV معمولا اولین سوالی که پیش میاد اینه که ATV دنده دستی(Manual) برای شما مناسب تراست یا اتوماتیک. پس در ادامه به انواع سیستم دنده در ATV ها می پردازیم و مزایا و معایب آنها را عنوان می کنیم.

سیستم اول در تعویض دنده در ATV ها سیستم دنده دستی است که شبیه به سیستم دنده دستی موتور سیکلت می باشد. معمولا در ATVهای ورزشی از این نوع سیستم دنده استفاده می شود تا راننده بر شتاب گیری تسلط بیشتری داشته باشه. از مزیت های مهم این سیستم ترمز گرفتن موتوری یا همان اعمال دنده معکوس برای کاهش سرعت می باشد که در سرپایینی بسیار کارسازتر از ترمز است و بعوان مکمل برای کاهش سرعت ATV کاربرد فراوانی دارد.

 

یکی دیگر از مزایای این سیستم وجود کلاچ دستی در ATV می باشد که کاربردهای فراوانی در رانندگی حرفه ای دارد.

سیستم دنده اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز از انواع دیگر سیستم های تعویض دنده می باشد. در سیستم نیمه اتوماتیک کلاچ دستی در ATV موجود نیست و راننده در زمان مقتضی با فشردن دکمه بالا یا پایین دنده را تعویض می کند.

سیستم تعویض اتوماتیک دنده از بی دردسر ترین سیستمهای تعویض دنده است. در این سیستم راننده می تواند تمام تمرکز خود را بر روی موانع مسیر و نحوه عبور از آن قرار دهد. این سیستم در مارکهای مختلف ATV مقداری با هم متفاوت است. بطور مثال در نمونه ای از Utility ATV های شرکت HONDA شرکت با ترکیبی از یک سیستم الکترونیکی و دنده نیمه اتوماتیک یک سیستم دنده اتوماتیک طراحی شده که پرش از دنده ای به دنده دیگر در این تعویض مشهود است.(HONDA Rancher)

 

و اما در شرکت رقیب یعنی YAMAHA و مخصوصا مدل Grizzly یک سیستم انتقال انرژی پیوسته و بسیار دقیق طراحی شده که در آن شاهد یک دنده اتوماتیک واقعی هستیم.این سیستم CVT نام دارد.

البته دنده اتوماتیک در Utility ATV ها به دو حالت H برای حرکات آهسته و قدرتی و L برای حرکات روان و با سرعت نسبتا بالا(در حدود 60 کیلومتر در ساعت) وجود دارد که کاربرد این ATV ها را بسیار بالا برده است(ATV Shifter).

در دنده های ATV حالتهای پارکینگ و خلاص و دنده عقب نیز وجود دارد.

در آبنده تلاش خواهیم کرد اطلاعات بهتر و دقیق تری برای شما علاقمندان محترم فراهم سازیم.

 

کمیته آموزش هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان یزد


تماس با ما

تلفن: 37280984-035   تلفکس: 37280983-035

شماره اختصاصي روابط عمومي: 09138531094

درباره ما

رئیس هیات : مهندس سعید شمس الدینی 

نائب رئیس : جناب آقای قضاوتی

نائب رئیس بانوان :سرکار خانم فاطمه قدرت الهی

دبیر هیئت : آقای محمد رضا مدنی

روابط عمومی :آقای محسن کارگر

برنامه مسابقات آتی

قوانین و آئین نامه ها

شما می توانید برای دریافت فایل هریک از مستندات فهرست شده در جدول زیر روی کلمه "دانلود" در مقابل آن کلیک کنید.
* باتوجه به تغییرات درآیین نامه جهانی، فدراسیون این حق را برای خود محفوظ میدارد تا هرزمان به قوانیین ذیل تبصره و یا تغییر لحاظ نماید.

قوانین مسابقات قهرمانی کشور دودیفرانسیل ( سال 93 )

آیین نامه تکمیلی مسابقه سولو اسلالوم - 8 آذرماه 1392

قوانین سولو اسلالوم- 1392

قوانین سولو دریفت-1392

قوانین و مقررات مسابقـات رالی

جدول علائم و نشانه های رسمی اتومبیلرانی

قوانین و مقررات مسابقات سرعت ( سال 93 )[حجم 124کیلو بایت]
دانلود
قوانین و مقررات کارتینگ راک[حجم 356کیلو بایت]
دانلود
قوانین مسابقات قهرمانی کشور دودیفرانسیل ( سال 93 )[حجم 50کیلو بایت]
دانلود
آیین نامه مسابقات اسلالوم ( سال 93)[حجم 238کیلو بایت]
دانلود
قوانین سولو اسلالوم- 1392[حجم 493کیلو بایت]
دانلود
قوانین سولو دریفت-1392[حجم 414کیلو بایت]
دانلود
قوانین و مقررات مسابقـات رالی[حجم 2169کیلو بایت]
دانلود
شرح وظایف مسابقات RC[حجم 47کیلو بایت]
دانلود
قوانین شرکت در مسابقات RC[حجم 56کیلو بایت]
دانلود
قوانین کمیتـه RC[حجم 75کیلو بایت]
دانلود
اساسنامه فدراسیونهای ورزشی و هیاتها [حجم 152کیلو بایت]
دانلود
قوانین مسابقات قهرمانی سوپر کراس آسیا 2013[حجم 108کیلو بایت]
دانلود
اصول اولیه اتومبیلرانی[حجم 130کیلو بایت]
دانلود
قوانین داوری مسابقات[حجم 101کیلو بایت]
دانلود
جدول علائم و نشانه های رسمی اتومبیلرانی[حجم 250کیلو بایت]

دانلود